Znajdujesz się na: Strona główna»Aktualności»Seminarium naukowe poświęcone pamięci i dorobkowi Profesora Szczęsnego Kujszczyka
Kalendarium
26-09-2013

Seminarium naukowe poświęcone pamięci i dorobkowi Profesora Szczęsnego Kujszczyka

26 września 2013 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej odbyło się seminarium naukowe nt. „Sieci elektroenergetyczne następnej generacji” poświęcone pamięci i dorobkowi zmarłego w ubiegłym roku profesora Szczęsnego Kujszczyka.

Prof. dr hab. inż. Szczęsny Kujszczyk był wieloletnim kierownikiem Zakładu Sieci i Systemów Elektroenergetycznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Był w Polsce prekursorem rozwoju i wdrażania komputerowych metod obliczeń w elektroenergetycznych sieciach rozdzielczych.

Profesor Szczęsny Kujszczyk był moim opiekunem i mistrzem naukowym. To On ukształtował moją osobowość naukową i kierował moim rozwojem naukowym. To w dużej mierze dzięki Jego mądrym radom i życzliwemu wsparciu osiągnąłem swoją obecną pozycję naukową. Był nie tylko wybitnym Naukowcem, ale też wspaniałym Człowiekiem. Wiedziałem, że zawsze mogę na Niego liczyć. Wraz z Jego odejściem straciłem serdecznego Mentora i Przyjaciela.

Zdjęcia z seminarium w dziale Galeria

Strona internetowa poświęcona pamięci prof. Szczęsnego Kujszczyka